Vdekje e dyshimtë në një spital në Prizren, djali thotë se nëna i vdiq gjatë operimit

Ryva poston foton më të ëmbël familjare, burri dhe dy fëmijët marrin gjithë vëmendjen

Në një spital privat në Prizren ka ndërruar një femër.

Një grua ka vdekur sot në një spital privat në Prizren. Rastin e ka raportuar djali, i cili ka thënë se nëna i ka vdekur gjatë operacionit, shkruan Gazeta Online Reporteri.net.

Rastin për Reporteri.net e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë për Rajonin e Prizrenit, Vesel Gashi.

Ai ka thënë se rasti po hetohet si “Trajtim i pa ndergjëgjeshëm mjeksor”
“Me datën 23.06.2022 rreth orës 17:10 min, kemi pranuar një informatë se një person ka ndërruar jetë në ordinancën private, e cila gjendet ne rrugën Gjeravica në Prizren. Reagimi policor ishte i menjëhershëm, patrullat kanë dalë ne vend ngjarjes ku kanë kontaktuar me palën ankuese, ku i njejti deklaron se nena e tij, gjatë operacionit ka ndërruar jetë. Në lidhje me ketë rast të gjitha njësitet relavante kanë dalë ne vendin e ngjarjes, po ashtu është njoftuar prokurori i shtetit, i cili ka dal ne vendin e ngjarjes, i cili ka rekomanduar të inicohet rast “Trajtim i pandërgjëgjeshëm mjekësor”, si dhe trupi i pa jetë dërgohet në IML ne Prishtinë! Rasti po hetohet nga njësitet rajonale të hetimeve në Prizren”, ka thënë Gashi.