Vdes në moshën 33 vjeçare aktori i njohur

Ndahet nga jeta në moshën 33 vjeçare aktori i “Heartland”, Robert Cormier.

Aktori Robert Cormier, i cili luajti rolin e Finn Cotter në serialin televiziv kanadez “Heartland”, ka vdekur në moshën 33-vjeçare.

Cormier vdiq të premten, sipas nekrologjisë së tij, megjithëse nuk u zbuluan detaje rreth shkakut të vdekjes, shkruan DailyMail.

Pas lajmit për vdekjen e tij, UPtv, një rrjet amerikan që transmeton serialin CBC, i bëri homazhe yllit në rritje.

“Robert Cormier, i njohur si finlandezi i ‘Heartland’, ishte një talent i mrekullueshëm, i zhdukur shumë shpejt. Jemi thellësisht të pikëlluar kur mësuam për vdekjen e tij. Ngushëllimet tona të sinqerta shkojnë për miqtë, familjen dhe bashkëpunëtorët e tij”, shkroi rrjeti.

Nekrologjia e Cormierit vëren se ai ishte një ‘atlet, aktor dhe një vëlla i mrekullueshëm’.

Ai gjithashtu përforcoi përkushtimin e tij ndaj të tjerëve dhe ambiciet e pashuara.

“Ai kishte një pasion për të ndihmuar të tjerët dhe gjithmonë kërkonte të arrinte më shumë”,..

Keyword youtube facebook whatsapp web google gmail amazon translate google translate traductor hotmail instagram weather netflix yahoo twitter yahoo mail google maps whatsapp fb roblox ebay outlook google classroom walmart maps yt pinterest speed test nba bbc news ikea omegle news classroom.

Ndahet nga jeta në moshën 33 vjeçare aktori i “Heartland”, Robert Cormier.

Aktori Robert Cormier, i cili luajti rolin e Finn Cotter në serialin televiziv kanadez “Heartland”, ka vdekur në moshën 33-vjeçare.

Cormier vdiq të premten, sipas nekrologjisë së tij, megjithëse nuk u zbuluan detaje rreth shkakut të vdekjes, shkruan DailyMail.

Pas lajmit për vdekjen e tij, UPtv, një rrjet amerikan që transmeton serialin CBC, i bëri homazhe yllit në rritje.

“Robert Cormier, i njohur si finlandezi i ‘Heartland’, ishte një talent i mrekullueshëm, i zhdukur shumë shpejt. Jemi thellësisht të pikëlluar kur mësuam për vdekjen e tij. Ngushëllimet tona të sinqerta shkojnë për miqtë, familjen dhe bashkëpunëtorët e tij”, shkroi rrjeti.

Nekrologjia e Cormierit vëren se ai ishte një ‘atlet, aktor dhe një vëlla i mrekullueshëm’.

Ai gjithashtu përforcoi përkushtimin e tij ndaj të tjerëve dhe ambiciet e pashuara.

“Ai kishte një pasion për të ndihmuar të tjerët dhe gjithmonë kërkonte të arrinte më shumë”, thuhej në dedikimin për aktorin e ndjerë.

Në mënyrë të përshtatshme për një aktor, Cormier thuhej se i shijonte ‘netët e filmit me familjen e tij’.

Sipas biografisë së tij në IMDb, Cormier ka lindur në Toronto të Kanadasë dhe më pas u bë aktori i parë në familjen e tij.

Ai mori një diplomë në Shërbimet e Zjarrit dhe Inxhinierisë në Teksas A&M.

Më pas ai ndoqi një program diplomimi në Universitetin York të Torontos në Ekonominë Botërore, por u largua para se ta përfundonte atë për t’u regjistruar në shkollën e filmit, nga e cila u diplomua.

Llogaria e vetë serialit “Heartland” në Instagram i bëri homazhe aktorit të ndjerë.

“Jemi thellësisht të pikëlluar kur mësuam për ndarjen nga jeta të Robert Cormier. Ai ishte një anëtar i dashur i kastit të ‘Heartland’ në dy sezonet e fundit”, thuhet në postim. “Në emër të kastit dhe ekipit të ‘Heartland’, mendimet tona janë me të dhe familjen e tij, të cilët kanë kërkuar privatësi gjatë kësaj kohe të vështirë”.

Rolet e tjera të tij kryesore përfshijnë Winston në serialin “American Gods”, bazuar në romanin e Neil Gaiman, dhe serinë origjinale “Shudder Slasher”.

Cormier ka lënë pas babain e tij Robert dhe nënën Lisa, së bashku me motrat e tij: Brittany, Krystal dhe Stephanie, si dhe gjyshen e tij Joanne.

Last Updated on 28/09/2022 by Shqipe Krasniqi

Keyword youtube facebook whatsapp web google gmail amazon translate google translate traductor hotmail instagram weather netflix yahoo twitter yahoo mail google maps whatsapp fb roblox ebay outlook google classroom walmart maps yt pinterest speed test nba bbc news ikea omegle news classroom.