Vendi ku VIP-at e Instagramit vaksinohen të parët kundër koronavirusit

Vetëm një ditë më parë nisi procesin e vaksinimit, por Indonezia ka një strategji ndryshe për personat të cilët do të vaksinohen të parët.

Përveçse nisi me më të rinjtë dhe jo të moshuarit, autoritetet në Indonezi po vaksinojnë dhe influencuesit e rrjeteve sociale, përkrah mjekëve dhe infermierëve.

Kjo gjë u vu re që në ditën e parë, kur përkrah presidentit Joko Widodo që u vaksinua ishin dhe një grup i madh personash të njohur të rrjeteve sociale. Ai që binte në sy ishte dhe Raffi Ahmad, një yll i televizionit që ka rreth 50 mijë ndjekës në Instagram.

“Lëvduar qoftë Allahu për vaksinën. Mos kinë frikë prej tyre!”, shkroi personazhi i njohur në videon e tij të postuar në rrjetet sociale ku shfaqej, ndërsa bënte vaksinën.

Sipas një zyrtari të lartë të shëndetësisë, vendimi për të përfshirë VIP-at e rrjeteve së bashku me pothuajse 1.5 milionë punonjësit e kujdesit shëndetësor në raundin e parë të vaksinimit ishte një strategji e qëllimshme komunikimi e qeverisë.

The post Vendi ku VIP-at e Instagramit vaksinohen të parët kundër koronavirusit appeared first on Hapur.

VINI RE ! - Lajmi qe eshte portuar eshte mare nga portalet tjere. Nese preke privatesine ky lajme ju lutem na informoni ne facebook ne e fshijme lajmin menjehere. Nuk mbajme persiper per lajmet e postuara. KosovaToday nuk eshte Agjensi per Lajme vetem riboton lajmet nga portalet tjere. Me respekt KosovaToday.
Reklamat e meposhtme jane te kompanise MGID nese blini dicka nuk garanton KosovaToday - Jan Reklama te Kompanise MGID.

Lajme te ngjajshme !

Lajme te ngjajshme !