Vetëm apo me LSI dhe partitë e koalicionit? Basha zbulon si do shkojë PD në zgjedhje

Lulzim Basha tha se PD do të shkojë në zgjedhjet e ardhshme parlamentare si opozitë e bashkuar, jo vetëm.

Në një intervistë në emisionin Opinion, Basha tha se opozita kërkon zgjedhje të lira e të ndershme sa më parë.

“Jemi për zgjedhje dje, nuk mundet më Shqipëria të vazhdojë kështu
cdo ditë me Ramën kryeministër është ditë vuajtje. U larguam nga ai Parlament për të provokuar zgjedhje të parakohshme”.

Opozita e bashkuar është me një qendrim për reformën zgjedhore, është me një qëndrim për të shkuar në zgjedhje dhe do shkojë së bashku?

Basha: Absolutisht po

Që tani është marrë ky vendim?

Basha: Absolutisht po

VINI RE ! - Lajmi qe eshte portuar eshte mare nga portalet tjere. Nese preke privatesine ky lajme ju lutem na informoni ne facebook ne e fshijme lajmin menjehere. Nuk mbajme persiper per lajmet e postuara. KosovaToday nuk eshte Agjensi per Lajme vetem riboton lajmet nga portalet tjere. Me respekt KosovaToday.
Reklamat e meposhtme jane te kompanise MGID nese blini dicka nuk garanton KosovaToday - Jan Reklama te Kompanise MGID.

Lajme te ngjajshme !

Lajme te ngjajshme !