Home / VIDEO / Izraeli fiton Eurovizionin, shqiptarja merr vendin e dyte!

Izraeli fiton Eurovizionin, shqiptarja merr vendin e dyte!

Fitues I këtij edicioni të Eurovizioni në Lisbonë u shpall perfaqesuesja e Izraelit kengetarja Netta me kengen “Toy”, e përzgjedhur nga votat e jurisë se 43 shteteve dhe një pjesë nga votimi i publikut.

Në vend të dytë u rendit këngëtarja me origjinë shqiptare, Eleni Foureira,e cila përfaqësonte Qipron me këngën “Fuego”.

Shqipëria me përfaqësues Eugent Bushpepën u rendit në vend të 11 me 184 pikë, ndërkohë Italia me përfaqësues Ermal Metën dhe Fabricion Moron në vend të katërt.

Fituesja e Eurovizion u shpreh pas fitores se kjo ishte një dhuratë për Izraelin me rastin e 70 vjetorit të Pavarësisë. Kënga e Nettes vjen ndryshe me mesazhin të mos paragjykohen vajzat sa I përket pamjes.Vitin e ardhshëm Eurovizion do të realizohet në Izrael.

Nga KosovaToday.com May 12, 2018 10:57 pm ne link https://kosovatoday.com/?p=177534
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen KOSOVATODAY prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne facebook ose ne email info@ kosovatoday.com ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit
Kosova Today News Reviewed by Shqipe Krasniqi on . Izraeli fiton Eurovizionin, shqiptarja merr vendin e dyte! Izraeli fiton Eurovizionin, shqiptarja merr vendin e dyte!Rating: 4.8