Home / VIDEO / Ja tre sektorët në Shqipëri ku amerikanët duan të investojnë, por…

Ja tre sektorët në Shqipëri ku amerikanët duan të investojnë, por…

Ja tre sektorët në Shqipëri ku amerikanët duan të investojnë, por…

Shpërndaje në shoqërine tuaj!

Presidenti i Dhomës Amerikane të Tregtisë në Shqipëri, Mark Crawford, duke folur për SCAN, ka treguar tre sektorët ku biznesmenët amerikanë duan të investojnë në Shqipëri.

Sipas Crawford, turizmi, energjia dhe financat janë vendet ku duan të investojnë amerikanët, por deri tani kjo nuk ka qenë e mundur (përveç të tretës deri diku) për shkak të klimës së keqe të të bëri biznes në vendin tonë.

Edhe pse deri tani kemi përfshirje të këtij kapitali në Shqipëri, përsëri problemet nuk janë të pakta ka theksuar ai.

Crawford ka dënuar politikat e qeverisë dhe evidentuar veçanërisht problemet në sektorin energjetik, ku investitorët amerikanë janë përfshirë pak, ose aspak.

Me ristrukturimin e administratës qeveritare si dhe me buxhetin e ri për vitin 2018, sipas Crawford, Dhoma Amerikane, pret rregullim dhe përmirësim të ambientit të të bërit biznes në Shqipëri.

© SYRI.net

Shpërndaje në shoqërine tuaj!

Nese e ke nje mik te mire shperndaje...
FanPage KosovaToday Bashkohu me ne beje like fanpage
Te KOSOVATODAY - beje like
Nga KosovaToday.com August 10, 2018 4:17 am ne link https://kosovatoday.com/?p=283862
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen KOSOVATODAY prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne facebook ose ne email [email protected] kosovatoday.com ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit
Kosova Today News Reviewed by Shqipe Krasniqi on . Ja tre sektorët në Shqipëri ku amerikanët duan të investojnë, por… Ja tre sektorët në Shqipëri ku amerikanët duan të investojnë, por…Rating: 4.8