Home / VIDEO / Rrëfehet Nexhmije Hoxha: Misteri i i zhdukjes së qypit me florinj dhe letrat drejtuar Enverit

Rrëfehet Nexhmije Hoxha: Misteri i i zhdukjes së qypit me florinj dhe letrat drejtuar Enverit

Rrëfehet Nexhmije Hoxha: Misteri i i zhdukjes së qypit me florinj dhe letrat drejtuar Enverit

Shpërndaje në shoqërine tuaj!

Jehona e rrëfimit në Channel One e Nexhmije Hoxhës, e veja e diktatorit Enver Hoxha ka pushtuar faqet e para të të gazetave.
Të përdtitshmet më të mëdha në vend, kanë vënë në titujt kryesor intervistën e një prej protagonisteve më të rëndësishme të historisë së Shqipërisë gjatë Luftës së Dytë Botërore dhe gjatë 50 viteve të komunizmit që është gjallë.
Nga intervista përballë gazetarit Roland Qafoku, gazeta Panorama ka përzgjedhur pranimin që bën për herë të parë 94 vjeçarja, se në luftën nacionale çlirimtare partia komuniste ka bërë gabime.

Me të njëjtin titull shoqërojnë intervistën edhe gazeta Mapo, e cila përzgjedh edhe qëndrimin e duruar të bashkëshortes së ish udhëheqësit komunist për ish mbretin zog.
Edhe gazetat Shekulli, Standard, Tirana Obeserve pasqyrojnë këtë rrëfim të veçantë të 94 vjeçares, e cila i rikthehet kujtimeve për luftën nacional çlirimtare në këtë intervistë për Channel One. /oranews.tv

Shpërndaje në shoqërine tuaj!

Nese e ke nje mik te mire shperndaje...
FanPage KosovaToday Bashkohu me ne beje like fanpage
Te KOSOVATODAY - beje like
Nga KosovaToday.com August 9, 2018 4:15 am ne link https://kosovatoday.com/?p=282419
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen KOSOVATODAY prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne facebook ose ne email [email protected] kosovatoday.com ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit
Kosova Today News Reviewed by Shqipe Krasniqi on . Rrëfehet Nexhmije Hoxha: Misteri i i zhdukjes së qypit me florinj dhe letrat drejtuar Enverit Rrëfehet Nexhmije Hoxha: Misteri i i zhdukjes së qypit me florinj dhe letrat drejtuar EnveritRating: 4.8