Home / VIDEO / Video emocionuese Infermieret kërcejnë “Kikin” me vajzën me leucemi (Video)

Video emocionuese Infermieret kërcejnë “Kikin” me vajzën me leucemi (Video)

Video emocionuese Infermieret kërcejnë “Kikin” me vajzën me leucemi (Video)

Shpërndaje në shoqërine tuaj!

Louse Goulden, 8 vjeçare vuan nga Leukemia. Ajo është e shtrirë në një spital në Manchester, ku punonjëset e spitalit po kujdesen më maksimum për shëndetin dhe disponimin e saj.

Në këtë mënyrë, disa infermiere vendosen t’i bëjnë surprizë pacientës së tyre të vogël, shkruan Indeksonline.

Ato morën inciativë për t’i mësuar kërcimin e këngës “Kiki”, nga Drake e cila tashmë është shndërruar në një hit të vërtetë gjithandej.

Mamaja e Louse vlerësoi shumë infermieret që çdo ditë mundohen ta bëjnë vajzën për të qeshur dhe vendosi ta ndajë videon me të gjithë.

“Është një video frymëzuese dhe ne donim ta ndanim me të tjerët. Punonjësit e spitalit janë shumë të përkushtuar”, ka thënë e ëma e Louse.

Ideja e infermiereve padyshim që i pëlqej shumë 8- vjeçares, gjë e cila e gëzoi pa masë!

https://youtu.be/R9oACOxHbCk

Pas kimioterapisë vajza do të kthehet në shtëpi për tu kthyer në spital në shtator kur do i nënshtrohet një transplanti të palcës së kurrizit.

Shpërndaje në shoqërine tuaj!

Nese e ke nje mik te mire shperndaje...
FanPage KosovaToday Bashkohu me ne beje like fanpage
Te KOSOVATODAY - beje like
Nga KosovaToday.com August 9, 2018 6:04 pm ne link https://kosovatoday.com/?p=283337
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen KOSOVATODAY prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne facebook ose ne email [email protected] kosovatoday.com ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit
Kosova Today News Reviewed by Shqipe Krasniqi on . Video emocionuese Infermieret kërcejnë “Kikin” me vajzën me leucemi (Video) Video emocionuese Infermieret kërcejnë “Kikin” me vajzën me leucemi (Video)Rating: 4.8