Vjen lajmi i papritur, Crespo trajneri i kombëtares së Uruguajt?

Punë e kryer, për këtë skuadër do të luajë Salah

Është një nga trajnerët e nivelit më të lartë që është ende pa ekip dhe është një situatë që nuk duhet të zgjasë shumë.

Hernán Crespo dëshmoi se ai ishte një nga trajnerët më të mirë të momentit në futbollin e Amerikës së Jugut pasi fitoi titullin e Kupës së Amerikës së Jugut,përcjell ORAinfo.

Punë e kryer, për këtë skuadër do të luajë Salah

Megjithatë, performanca e përmirësuar e argjentinasit në kohën e tij në Brasileirao ka qenë një hap i rëndësishëm prapa, që nuk i ka penguar disa prej skuadrave që kanë nevojë për një trajner të ri që ta kenë atë mjaft mirë të pozicionuar në axhendat e tyre.

Nëse dje emrin e Hernán Crespos ishte në listën e ngushtë të opsioneve argjentinase që Elche CF kishte për të zëvendësuar Fran Escribá, tani është Kombëtarja e Uruguait që mund të llogarisë në ish-sulmuesin legjendar të Interit dhe AC Milan./ORAinfo/

Lajme me shume...