Ylli i madh po largohet nga Liverpool

Keita mund të largohet nga Liverpool.

Duke luajtur për Liverpoolin që nga viti 2018/19, mesfushori thuajse 27-vjeçar i Guineas, Naby Keita, i cili kurrë nuk ia bëri përshtypje Jurgen Klopp në radhët e Reds, mund të ndahet me gjigantët e Premier League sapo të përfundojë sezoni aktual,përcjell ORAinfo.

Për këtë qëllim, ish-ylli i i Red Bull Salzburg dhe RB Leipzig është shënjestruar nga një grup klubesh përreth, veçanërisht Bayern Munich, Barcelona FC, AC Milan, AS Roma dhe West Ham.

I blerë me një tarifë transferimi prej 60 milionë eurosh tre vjet e gjysmë më parë, Keita tani mund të largohet me rreth gjysmën e kësaj shume./ORAinfo/

Lajme me shume...