Zbulohen dy objektivat kryesore të Milanit në janar

Shkarkimi i Solskjaerit, deklarohet Ronaldo

Drejtuesit e Milanit po shohin përpara afatin kalimtar të janarit dhe strategjia e tyre fokusohet në dy lojtarë në veçanti.

Calciomercato raporton se Paolo Maldini dhe Ricky Massara aktualisht janë duke u fokusuar te Yacine Adli i Bordeaux dhe Julian Alvarez i River Plate, dy lojtarë me situata shumë të ndryshme pasi i pari tashmë është në pronësi të Milanit, por kthehet në huazim ndërsa ky i fundit mund të jetë lojtari, subjekt i një ankandi tregu.

Alvarez shënoi golin e fitores për River mbrëmë për të grumbulluar golin e tij të 16-të në 17 ndeshje, ndërsa ata po i afrohen titullit. Milani i ka vendosur fort sytë te 21-vjeçari së bashku me disa klube të Bundesligës si Bayer Leverkusen, plus Tottenham dhe Shakhtar Donetsk, përcjell ORAinfo.

Shkarkimi i Solskjaerit, deklarohet Ronaldo

Reprezentuesi argjentinas ka një ofertë rinovimi në tryezë dhe ka bërë një pakt me klubin që e ndihmoi të rritet: ai nuk do të largohet nëse një klub nuk përmbush klauzolën e lirimit prej 20 milionë euro në marrëveshjen e tij aktuale, e cila zgjat deri në dhjetor 2022.
Milani është atje dhe ata janë të etur, por nuk janë të interesuar për një ankand dhe duhet të veprojnë shpejt.

Sa i përket Adlit, 21-vjeçari u la për një vit në huazim te Bordeaux për të vazhduar rritjen në zonën e tij të rehatisë dhe kjo është një strategji që ka dhënë rezultat pasi ai duket më i qëndrueshëm dhe më shumë si një lider.

Kuqezinjtë mund të përpiqen ta tërheqin atë herët në funksion të largimit të Bennacer dhe Kessie për në AFCON në janar, por fjala e fundit i përket trajnerit të tyre Titì Henry. /ORAinfo/

Lajme me shume...