Zbulohet çfarë i tha Pioli skuadrës së Milanit në një fjalim të rrallë pas humbjes së Fiorentinës

Zbulohen dy objektivat kryesore të Milanit në janar

Trajneri i Milanit, Stefano Pioli, vendosi t’i drejtohet skuadrës pas humbjes ndaj Fiorentinës mbrëmjen e së shtunës, diçka që nuk e bën shumë shpesh.

Ndërsa ishte një paraqitje shumë e tmerrshme nga Milani në Firence, mënyra e duhur për ta përshkruar mund të ishte e kotë nga pikëpamja sulmuese dhe të linte shumë për të dëshiruar në mbrojtje.

Të shënosh tre gola dhe të ndihesh ende sikur nuk mjafton, ndërsa të pësosh më shumë në anën tjetër tregon shumë historinë e vet.

MilanNews konfirmon se menjëherë Pioli e mbajti skuadrën në dhomën e zhveshjes pas ndeshjes – diçka që ndodh rrallë – dhe iu drejtua atyre me një fjalim të qartë dhe të thjeshtë, përcjell ORAinfo.

Gjatë bisedës së tij ai u tha atyre se është e ndaluar të prishet dhe herët a vonë do të vinte disfata e parë, e cila erdhi edhe pse luajti më mirë se kundërshtarët.

Milani ishte më pak klinik se Fiorentina, ata kishin mundësi për të barazuar menjëherë, por më pas Saponara shënoi një gol të mrekullueshëm dhe detyra u bë më e vështirë. /ORAinfo/

Lajme me shume...