Zhvillime dramatike, ky ekip po e transferon Modriçin

Tottenham dëshiron ta rikthejë Luka Modricin në Angli.

Edhe pse 36-vjeçar, Luka Modric po tregon paraqitje mbresëlënëse me Real Madridin dhe është i paprekshëm në formacionin e Carlo Ancelottit.

Reali rinovoi me lojtarin vitin e kaluar me 10% ulje të pagës deri në qershor të vitit 2022.

Mirëpo, te Los Blancos janë të mahnitur me fizikun e mesfushorit kroat, që po mendojnë që t’i ofrojnë një tjetër kontratë një vjeçare.

Sido që të jetë, Tottenham është hedhur në sulm për të prishur gjithçka.

Spursat duan ta rikthejnë në shtëpi Modricin, ku ka luajtur prej 2008 deri më 2012.

Lajme me shume...