Ziyech-Milan, kjo është lëvizja e fundit

Milan nuk heq dorë nga Zaniolo

Bisedimet thuhet se janë rihapur mes AC Milan dhe Chelsea për një lëvizje të mundshme për Hakim Ziyech.

Që kur mbërriti në Londrën Perëndimore në vitin 2020, Ziyech ka luftuar për të siguruar një vend në skuadrën e Chelsea-t, pasi ka nisur vetëm 29 ndeshje në Premier League gjatë dy sezoneve të fundit, përcjell ORAinfo.

Milan nuk heq dorë nga Zaniolo

Me kohën e lojës që rezulton të jetë në një nivel premium, ka pasur spekulime rreth të ardhmes së marokenit në klub.

AC Milan ishte një nga klubet që po peshonte një lëvizje për ish-lojtarin e Ajax, por bisedimet për një lëvizje kanë pushuar gjatë javëve të fundit.

Megjithatë, sipas The Sun, AC Milan ka ringjallur interesin e tyre për anësorin, i cili mund të bjerë edhe më poshtë te Chelsea pas ardhjes së Raheem Sterling./ORAinfo/