Ziyech-Milan, ky është lajmi i fundit

Befasi! Super lojtari po largohet nga Chelsea

AC Milan, ka zhvilluar bisedime me Chelsean për mundësinë e nënshkrimit të anësorit Hakim Ziyech, por ende nuk ka marrëveshje, thuhet në një raport.

Sipas asaj që është raportuar nga Matt Law korrespondenti i Chelseat për The Telegraph, Milani ka nisur negociatat për të nënshkruar me Ziyech në huazim, pasi u përpoq për të verën e kaluar. Megjithatë, ai raporton se blutë do të preferonin një shitje të përhershme për të mbledhur fonde tani, përcjell ORAinfo.

Befasi! Super lojtari po largohet nga Chelsea

Raporti bazohet rreth asaj se si skuadra e Thomas Tuchel ka vështirësi të heqë qafe disa prej lojtarëve që nuk janë më pjesë e planeve të tyre dhe ta bëjnë këtë sipas kushteve të tyre, me disa prej tyre që mund të ngecin përtej verës./ORAinfo/