Zyrtare: Donis Avdijaj kalon te Zurich

Celta apo Getafe? – Ku po transferohet Braithwaite

Donis Avdijaj kalon te Zurich

Futbollisti kosovar, Donis Avdijaj është lojtari më i ri i Zurich.

Donis Avdijaj i dha fund karrierës së tij në ligën austriake me skuadrën TSV Hartberg.

Kështu ai nga sezoni i ardhshëm do të luajë në Zvicërr, transmeton lajmi.net.

Avdijaj ka nënshkruar me ekipi zviceran për tri vitet e ardhshme.

Sulmuesi kosovar zhvilloi 23 ndeshje në total për klubin austriak ku realizoi shtatë gola dhe shuroi dy asistime.