SPORT

ZYRTARE: Borini i bashkohet kësaj skuadre

Ish-anëtari i Milanit Fabio Borini është bashkuar zyrtarisht me skuadrën italiane Hellas Verona, sipas një njoftimi zyrtar nga klubi Veneto.
Sulmuesi 28-vjeçar ka nënshkruar një kontratë 6-mujore me klubin dhe do të vesh fanellën me numrin 16, përcjell ORAinfo.

Lojtari bëri vetëm dy paraqitje për kuqezinjtë këtë sezon, të dy në gusht për gjithsej 70 minuta. Sezonin e kaluar Borini gjithashtu luftoi të ruaj një formë të qëndrueshme me klubin, duke shënuar tre gola dhe duke siguruar një asistencë në 29 paraqitje./ORAinfo/


Ylli i madh largohet nga Napoli

Ish-anëtari i Milanit Fabio Borini është bashkuar zyrtarisht me skuadrën italiane Hellas Verona, sipas një njoftimi zyrtar nga klubi Veneto.Sulmuesi 28-vjeçar ka nënshkruar një kontratë 6-mujore me klubin dhe do të vesh fanellën me numrin 16, përcjell ORAinfo.

Ylli i madh largohet nga Napoli

Lojtari bëri vetëm dy paraqitje për kuqezinjtë këtë sezon, të dy në gusht për gjithsej 70 minuta. Sezonin e kaluar Borini gjithashtu luftoi të ruaj një formë të qëndrueshme me klubin, duke shënuar tre gola dhe duke siguruar një asistencë në 29 paraqitje./ORAinfo/

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Most Popular

To Top