A do ta njeh Greqia pavarësinë e Kosovës, flet ambasadori grek në Beograd


Ambasadori grek: Pozicioni i Athinës mbi pavarësinë e Kosovës mbetet i pandryshuar.

Pozicioni i Greqisë për të mos njohur pavarësinë e Kosovës është i njohur dhe mbetet i pandryshuar.

Kështu i tha Tanjugut ambasadori grek në Serbi, Georgios Diacofotakis, transmeton Klan Kosova.

Ai komentoi mbi pritjet e analistëve të politikës së jashtme David Phillips dhe Daniel Server që Greqia do të ndryshojë pozicionin e saj dhe ndoshta do të njohë Kosovën.


Na lexoni...

Edhe informacione tjera

Mundesia me shume...
Pamje me shume...