Arbana Osmani e prekur thellë nga goditja për vdekje e 7 vjeçares për vdekje nga skafi: Shqipëria që nuk dua.

Kur nuk duhet marrë ibuprofeni?

7-vjeçarja u godit për vdekje nga skafi, Arbana Osmani e prekur: Shqipëria që nuk dua.

Ngjarja e rëndë që ndodhi në Himarë, ku një vajzë 7 vjeçe humbi jetën pasi u godit nga skafi me drejtues Arjan Tasen, ka tronditur mbarë opinionin publikë.

Të shumtë kanë qenë personazhet e njohur që kanë reaguar lidhur me këtë tragjedi.

Më herët, Klea Huta i bëri thirrje shtetit që të marrë masa, ndërkohë pak minuta më parë, moderatorja Arbana Osmani ka shkruar në Instastory: “Shqipëria që nuk dua”, shoqëruar me ‘emoin’ e një zemre të thyer.

Kujtojmë që pushues të shumtë kanë filmuar pamjet pak sekonda nga ngjarja tragjike, ndërsa i afrohen skafistit Arjan Tase, duke i kërkuar llogari për atë që kishte bërë. Mes të tjerash në këtë video pushuesit dëgjohen të thonë se drejtuesi i mjetit një ish-efektiv policie ka kanosur dhe familjarët e vajzës së mitur.