Barcelona arrin marrëveshje me super-lojtarin

Man Utd i ndodh më e keqja

Barcelona, thuhet se ka arritur një marrëveshje për një kontratë 11 milionë funte në vit me mbrojtësin e Chelseat, Cesar Azpilicueta.

Spanjolli është një nga disa emra mbrojtës në radhët e Stamford Bridge që përballet me një të ardhme të pasigurt, me kontratën e tij ekzistuese që tani ka më pak se 18 muaj për të zbatuar, përcjell ORAinfo.

Pasiguria rreth marrjes së Chelseat nuk ndihmoi as çështjet, por klubi konfirmoi të shtunën në mëngjes se konsorciumi i Todd Boehly do të marrë kontrollin nga Roman Abramovich.

Man Utd i ndodh më e keqja

Nëse marrja në dorëzim shkon siç është planifikuar deri në fund të majit, Chelsea do të jetë në gjendje të kryejë biznesin e transferimeve si dhe të negociojë rinovimin e kontratave me lojtarët si zakonisht.

Megjithatë, Azpilicueta supozohet se e ka vendosur të largohet nga klubi, me 32-vjeçarin që besohet se është i prirur për një kalim te Barcelona gjatë verës.

Tani, AS pretendon se Azpilicueta është në prag të sigurimit të një lëvizjeje te skuadra e Xavit pasi ra dakord për një kontratë dyvjeçare deri në fund të sezonit 2023-24./ORAinfo/