Barcelona nuk heq dorë nga transferimi i lojtarit të Chelseas

PSG arrin marrëveshje me yllin që e kërkoi Milan

Barcelona mbetet në bisedime me Chelsean për një marrëveshje për të nënshkruar me mbrojtësin e majtë Marcos Alonso dhe 90min kupton se ekziston besimi se së shpejti do të arrihet një marrëveshje.

Gjigantët katalanas kishin kërkuar të nënshkruanin si Alonso ashtu edhe mbrojtësin tjetër Cesar Azpilicueta teksa dyshja hynë në 12 muajt e fundit të kontratave të tyre përkatëse, por ky i fundit i dha fund spekulimeve për të ardhmen e tij të enjten duke nënshkruar një marrëveshje të re dyvjeçare në Stamford Bridge, përcjell ORAinfo.

PSG arrin marrëveshje me yllin që e kërkoi Milan

Ndërsa Azpilicueta ishte gjithmonë i hapur për të qëndruar në Chelsea, mirëkuptimi është se Alonso e ka bërë të qartë se ai dëshiron një lëvizje te Barcelona. Menaxheri Thomas Tuchel është i përgatitur të sanksionojë edhe largimin e tij ndryshe nga Azpilicueta./ORAinfo/