Barcelona synon transferimin e ‘plakut’ të Interit

Man United paguhet nga fanellat stërvitore më shumë se Inter dhe Milan bashkë nga fanellat kryesore

Skuadra e Barcelonës i ka bërë ofertë zyrtare mesfushorit të Interit, kroatit Marcelo Brozoviq ka raportuar sajti italian “Calciomercato” të enjten.

Barcelona po synon transferimin e Brozovoqit në fund të këtij sezoni kur edhe i skadon kontrata me Interin.

Tek Interi, në anën tjetër po shpresojnë që Brozoviq ta pranojë ofertën për rinovimin e kontratës që tashmë janë kanë bërë por kroati ende nuk ka dhënë ndonjë sinjal.

Man United paguhet nga fanellat stërvitore më shumë se Inter dhe Milan bashkë nga fanellat kryesore

Te Barça po e shohin Brozoviqin si përforcim ideal për mesfushën sezonin tjetër dhe do të tentojnë ta bindin të transferohet në “Camp Nou”.

29-vjeçari këtë edicion ka një gol e dy asistime në 29 ndeshje për Interin në të gjitha garat. Ai iu bashkua Interit në vitin 2015.