Bayern Munchen i vihet pas yllit të Barcelonës

E ardhmja e Ousmane Dembélé mbetet e pasigurt.

Pavarësisht se shënoi një gol të rëndësishëm kundër Deportivo Linares për Kupën e Mbretit, francezi nuk e përfundon nënshkrimin e rinovimit të kontratës me FC Barcelona dhe marrëdhënia e tij përfundon në verën e vitit 2022, kështu që ai është disa muaj larg që të bëhet lojtar i lirë dhe të jetë në gjendje për të shkuar në çdo klub në botë,përcjell ORAinfo.

Skuadra e Barçës dëshiron ta rinovojë me çdo kusht që të mund të vazhdojë të llogarisë në talentin e tij dhe të jetë në gjendje të marrë përfitime ekonomike me të, në rast se duan ta shesin. Në të njëjtën kohë, rinovimi i tij do të ndihmonte në regjistrimin e Ferran Torres sepse paga e tij do të binte ndjeshëm. Por gjithçka u komplikua javët e fundit, ndaj gjithçka duket se tregon se ai do të largohet në verë si lojtar i lirë, duke nënshkruar një fazë të penduar dhe zhgënjyese në një nga të mëdhenjtë e Spanjës.

Një nga skuadrat më të interesuara për të marrë shërbimet e tyre është Bayern Munich, i cili, për momentin, është një nga skuadrat më të mira në botë dhe që synon të vazhdojë të përmirësojë skuadrën e tij për sezonet e ardhshme. /ORAinfo/

Lajme me shume...