Befasi e madhe, ja ku mund të përfundojë Gotze

Arteta kërkon me ngulm ta transferojë këtë lojtar

Inter Miami, është një nga klubet e shumta të MLS që tregon interes për lojtarin e PSV Eindhoven, Mario Gotze, konfirmojnë burimet e 90min.

Pas periudhave të ngarkuara me trofe me gjigantët e Bundesligës, Borussia Dortmund dhe Bayern Munich, Gotze iu bashkua skuadrës holandeze PSV Eindhoven në tetor 2020.

Që atëherë ai ka shënuar 18 gola dhe 18 asistime në 77 paraqitje në të gjitha garat, duke fituar një zgjatje të kontratës deri në vitin 2024, përcjell ORAinfo.

Arteta kërkon me ngulm ta transferojë këtë lojtar

Por Gotze ka një klauzolë lirimi prej 4 milionë euro në marrëveshjen e tij, me Benfica dhe Eintracht Frankfurt që kërkojnë ta nënshkruajnë atë, sipas raporteve.

Burimet e 90min kanë konfirmuar se shumë klube të MLS kanë shprehur interes për Gotze gjatë muajve të fundit, duke përfshirë Inter Miami, i cili ka një vend të hapur për lojtar të caktuar për të plotësuar./ORAinfo/