Behgjet Pacolli bëhet deputet, ja sa vota mori


Numri i votave të fituara nga Behgjet Pacolli

Në zgjedhjet e 14 shkurtit, Behgjet Pacolli ka kandiduar në listën e Lidhjes Demokratike të Kosovës.

Në këto zgjedhje Pacollin e votuan 11 mijë e 649 persona.

Në listën e LDK-së, prin Avdullah Hoti me 69 mijë e 640 vota, i dyti Kujtim Shala me 32 mijë e 700 vota dhe i treti Lumir Abdixhiku me 25 mijë e 264 vota.

LDK-ja arriti të siguroi 15 ulëse në Kuvendin e Kosovës, të dala nga zgjedhjet parlamentare të 14 shkurtit.


Mundesia me shume...
Pamje me shume...