Bëri “namin” te Milan, për këtë fanellë do të luajë Leao

Bayern ia vë syrin lojtarit të Barcelonës

Rafael Leao, ka qenë një lojtar kyç për AC Milan këtë sezon dhe veçanërisht në gjysmën e dytë të sezonit.

Prandaj, kuqezinjtë po punojnë për rinovimin që tani duket afër, thuhet në një raport, përcjell ORAinfo.

Anësori portugez ka regjistruar 13 gola dhe nëntë asistime në të gjitha garat për Milanin këtë sezon, disa prej të cilave ishin shumë të rëndësishme. Për më tepër, në katër ndeshjet e fundit, ai ka shënuar dy gola dhe tre asistime.

Bayern ia vë syrin lojtarit të Barcelonës

Nuk është aspak befasi që Milani po punon për një rinovim, prandaj, dhe marrëveshja e re do të përfshijë gjithashtu një rritje të konsiderueshme të pagave. Sipas Matteo Moretto, përparësia e Leaos është të qëndrojë në klub dhe një takim është planifikuar për pas sezonit.

Në fakt, Milani po planifikon të ardhmen rreth Leaos, që është një tjetër tregues se anësori ka shumë të ngjarë të rinovojë marrëveshjen e tij./ORAinfo/