Britani/ 77 viktima nga COVID-19 në 24 orët e fundit

Vritet nipi i bosit të mafies në Itali

Vritet nipi i bosit të mafies në Itali

Britania e Madhe lajmëroi se në 24 orët e fundit kanë humbur jetën 77 persona si pasojë e COVID-19, duke e çuar numrin përgjithshëm në 36870. Pavarësisht rrezikut nga pandemia, të shumtë ishin britanikët që shkuan në plazh për t’u larë dhe marrë rreze, nisur nga rritja e temperaturave.

Megjithatë, departamenti i Shëndetit Publik njoftoi se janë ende pa marrë të dhënat për viktimat e mundshme në azile.

Ndërkohë që ditën e djeshme numri i viktimave nga koronavirusi ishte 118, më i ulëti në që nga aplikimi i karantinimit.

Shqetësimi i autoriteteve është fakti që britanikët nuk po i aplikojnë rregullat e distancimit social duke shtuar kështu rrezikun e infektimit, e po ashtu të një vale të dytë edhe më të ashpër.

VINI RE ! - Lajmi qe eshte portuar eshte mare nga portalet tjere. Nese preke privatesine ky lajme ju lutem na informoni ne facebook ne e fshijme lajmin menjehere. Nuk mbajme persiper per lajmet e postuara. KosovaToday nuk eshte Agjensi per Lajme vetem riboton lajmet nga portalet tjere. Me respekt KosovaToday.
Reklamat e meposhtme jane te kompanise MGID nese blini dicka nuk garanton KosovaToday - Jan Reklama te Kompanise MGID.

Lajme te ngjajshme !

Lajme te ngjajshme !