Çfarë po kërkohet, policia e Katalonisë futet në zyret e Barcelonës!


Njësiti special i Policisë së Katalonisë, “Mossos d’Esquadra” ka hyrë në zyret e Barcelonës në ‘Camp Nou’ mëngjesin e kësaj të hëne.

Për muaj me radhë, policia ka zbuluar nga Cadena SER në Shkurt të vitit 2020 se krimet e administrimit të padrejtë dhe korrupsioni midis individëve po hetohen, përcjellë IndeksOnline

Në shkurt të vitit 2020, Què t’hi Jugues! de SER Catalunya zbuloi se Barça kishte punësuar një kompani të quajtur I3Ventures, qëllimi i së cilës ishte të krijonte mendime në rrjetet sociale përmes llogarive që mbronin bordin e drejtorëve dhe shpifnin personalitete të ndryshme si Joan Laporta, Víctor Font apo edhe futbollistë të tillë si Piqué dhe Leo Messi.

Klubi shpenzoi një milion euro në vit në kontrata të ndryshme me më pak se 200,000 euro për të anashkaluar kontrollet e brendshme.


Mundesia me shume...
Pamje me shume...