COVID-19/ Milioneri britanik hedh në gjyq shtetin: Po na thonë mos jetoni që të shmangim vdekjen

Një nga biznesmenët e pasur të Britanisë së Madhe ka vendosur që të hedhë në gjyq qeverinë, për shkak të vendimit që ka marrë për të vetizoluar njerëzit, pasi sipas tij rregullat janë drakoniane dhe kanë shkatërruar ekonominë.

Simon Dolan, 50 vjeç, që jeton në Monako, është pronar i flotës së avionëve çarter për biznese “Jota Aviation”. Pasuria e tij shkon deri në 141 milionë paund.

Flota e avionëve të tij transporton mallra, personazhe VIP dhe udhëtime çarter.

Sipas paditësit, këto vendime do të bëjnë që të ketë më shuam viktima për shkak të kris ekonomike se sa ka shkaktuar COVID-19.

“Vetizolimi po na thotë ne që të pushojmë se jetuari që të shmangim vdekjen. Të burgosim njerëzit në shtëpi është një vendim ekstrem e dramatik për tu marrë. Është e paprecedentë dhe do të duhej që të ishte një Boris i zoti për të thënë ‘jo, ne nuk do ta bëjmë këtë’, po tashmë ka zgajtur shumë dhe ne ose duhet ta heqim, ose ta lehtësojmë.”, tha milioneri britanik.

VINI RE ! - Lajmi qe eshte portuar eshte mare nga portalet tjere. Nese preke privatesine ky lajme ju lutem na informoni ne facebook ne e fshijme lajmin menjehere. Nuk mbajme persiper per lajmet e postuara. KosovaToday nuk eshte Agjensi per Lajme vetem riboton lajmet nga portalet tjere. Me respekt KosovaToday.
Reklamat e meposhtme jane te kompanise MGID nese blini dicka nuk garanton KosovaToday - Jan Reklama te Kompanise MGID.

Lajme te ngjajshme !

Lajme te ngjajshme !