COVID-19 në Itali, sërish shifra të lartë infektimesh, regjistrohen 339 të vdekur gjatë 24 orëve të fundit


Situata e COVID-19 në Itali vijon të jetë ende problematike. Sipas Ministrisë së Shëndetësisë italiane, gjatë 24 orët e fundit janë regjistruar 22.865 raste të reja, si dhe janë shënuar 339 të vdekur.

Në të gjithë spitalet e Italisë gjenden 2.475 pacientë në terapi intensive, ndërsa në të gjithë vendit, gjatë 24 orëve janë shtruar 20.157 pacientë.

Rajoni më i prekur është ai i Lombardisë i ndjekur më pas, nga rajonet e tjera të vendit.

The post COVID-19 në Itali, sërish shifra të lartë infektimesh, regjistrohen 339 të vdekur gjatë 24 orëve të fundit appeared first on Hapur.


Mundesia me shume...
Pamje me shume...