E ardhmja e Rebic te Milan e komplikuar

Barcelona jep lajmin katastrofal

Ante Rebic, ka të paktën edhe një sezon më shumë për të provuar vlerën e tij në AC Milan, pas asaj që ishte një sezon zhgënjyes 2021/22.

Kroati luftoi me disa lëndime sezonin e kaluar dhe nuk është tronditëse që ai nuk arriti të bënte përshtypje. Megjithatë, në fillim dhe në fund të fushatës ai të paktën tregoi diçka dhe kjo ishte ndoshta vendimtare, përcjell ORAinfo.

Barcelona jep lajmin katastrofal

Siç raporton Calciomercato, Paolo Maldini dhe Ricky Massara janë të bindur se ai do të bëjë gjithçka për t’u hakmarrë sezonin e ardhshëm. Ata gjithashtu besojnë se ai është një opsion i mirë rezervë për Rafael Leao në të majtë, dhe sulmuesit përpara në rast urgjence.

Asnjë ofertë interesante nuk ka mbërritur për Rebic dhe Milani do ta shesë atë vetëm nëse arrin një ofertë që nuk mund ta refuzojnë.

Nr.12 mund të fokusohet në sezonin e ardhshëm dhe mbetet për t’u parë nëse mbajtja e tij do të jetë vendimi i duhur./ORAinfo/