Formacionet zyrtare: tletico Madrid- Athletic Bilbao

Atletico Madrid dhe Athletic Bilbao në kërkim të finales – formacionet zyrtare.

Natën e mbrëmshme është zhvilluar ‘El Clasico’ në gjysmëfinalen e Superkupës së Spanjës.

Real Madridi fitoi 3-2 ndaj Barcelonës për të siguruar finalen e Superkupës së Spanjës.

Ndërkohë sonte mësohet edhe finalisti i dytë i Superkupës, ku në King Fahd International Stadium të Arabisë Saudite zhvillohet takimi mes Atletico Madrid dhe Athletic Bilbaos.

Dy skuadrat janë të etura për të shkuar në finale dhe na pret një ndeshje spektakolare mes tyre.

Tanimë dy trajnerët kanë publikuar edhe formacionet zyrtare për këtë ndeshje shumë të rëndësishme.

Atletico Madrid: Oblak; Marcos Llorente, Vrsaljko, Giménez, Hermoso, Carrasco; Koke, Kondogbia, Lemar; Joao Félix, Correa.

Athletic Bilbao: Unai Simón; De Marcos, Yeray, Iñigo Martínez, Balenziaga; Berenguer, Dani García, Zarraga, Muniain; Sancet, Williams.

Lajme me shume...