Foto/ U përfol se kishte vdekur, Kim Jong Un rishfaqet në publik

SHBA-ja miraton ilaçin për trajtimin e koronavirusit

SHBA-ja miraton ilaçin për trajtimin e koronavirusit

Udhëheqësi komunist i Koresë së Veriut është shfaqur në publik. Lajmin për shfaqjen në publik dhe me foto e kanë transmetuar agjencia shtetërore e lajmeve në Korenë e Veriut.

Sipas KCNA-së, Kim Jong Un është shfaqur në publik për herë të parë pas 20 ditësh, kohë kur u ngritën aludimeve për zhdukjen e tij nga jeta publike dhe aktivitetet shtetërore.

Agjencia e lajmeve KCNA raporton se udhëheqësi i Koresë së Veriut preu shiritin në hapjen e një fabrike të kimikateve. Ajo shton se njerëzit në fabrikë “shpërthyen në brohoritje dhe brohoritje kur u shfaq udhëheqësi i tyre”.

Shfaqja në publik e raportuar – e para e tij, që në mediat shtetërore në 12 Prill – vjen mes spekulimeve globale mbi shëndetin e tij.

Spekulimet për sëmundjen dhe deri në aludimet për vdekjet e tij filluan kur Kim mungoi në festimet e përvjetorit të lindjes së themeluesit të shtetit Kim Il Sung më 15 Prill.

Agjencia Reuters raporton se lajmi është dhënë nga agjencia shtetërore e lajmeve dhe se një lajm i tillë nuk mund të verifikohet.

VINI RE ! - Lajmi qe eshte portuar eshte mare nga portalet tjere. Nese preke privatesine ky lajme ju lutem na informoni ne facebook ne e fshijme lajmin menjehere. Nuk mbajme persiper per lajmet e postuara. KosovaToday nuk eshte Agjensi per Lajme vetem riboton lajmet nga portalet tjere. Me respekt KosovaToday.
Reklamat e meposhtme jane te kompanise MGID nese blini dicka nuk garanton KosovaToday - Jan Reklama te Kompanise MGID.

Lajme te ngjajshme !

Lajme te ngjajshme !