Galliani trensferon të Monza ish-lojtarin e Interit

99% Romelu Lukaku lojtar i Interit

Monza transferon ish futbollistin e Interit

Klubi i sapoinkuadruar në Serie A, Monza ka zyrtarizuar transferimin e mbrojtësit italian Andrea Ranochia.

Ish futbolliati i Interit ka nëshkruar kontratë deri në vitin 2024, thuhet në njoftimin e klubit italian.

Ai është prezantuar tek klubi i Monzas në prezencën e ish drejtorit të Milanit, Adriano Galliani.

99% Romelu Lukaku lojtar i Interit

Ranochia ka zhvilluar 215 paraqitje në Serie A, 34 në Champions dhe Europa League dhe gjithashtu ka veshur fanellën e kombëtares 21 herë.

99% Romelu Lukaku lojtar i Interit

“Ranocchia tani po i bashkohet Monzas së sapo promovuar në Serinë A, ku sjell përvojë, personalitet dhe mentalitet fitues.”, thuhet në njoftim.

99% Romelu Lukaku lojtar i Interit

99% Romelu Lukaku lojtar i Interit