Gjuriq për Hotin: Po provokon nga Prishtina, por në Bruksel zakonisht duket i frikësuar

Tomë Gashi sqaron se çfarë ka ndodhur sot në komunikimet e tij me Gjykatën SpecialeGjuriq ka thënë se Avdullah Hoti po provokon nga Prishtina, por në Bruksel zakonisht duket i frikësuar.

I ashtuquajturi drejtor për Kosovën në qeverinë serbe, Marko Gjuriq, ka thënë sot se Avdullah Hoti nuk ‘po ka limite në deklaratat e tij”. Gjuriq deklaroi kështu pas deklaratës së Hotit se “Asociacioni i komunave serbe është temë e mbyllur për të”.

“Avdullah Hoti nuk është aq arrogant në Bruksel ku ai zakonisht paraqitet si i frikësuar, me një shikim të ndrojtur, provokimet e tij nuk duhet të kalojnë pa përgjigje nga Bashkimi Evropian”, thotë Gjuriq, shkruan B92.

Sipas Gjuriqit, dialogu midis Prishtinës dhe Beogradit është unik pasi që nëse njëra palë e dialogut nuk implementon pjesë të marrëveshjeve, atëherë nuk u nënshtrohet sanksioneve nga ndërmjetësuesit në dialog.

Ky lajm eshte mare nga portali ORAINFO nese cenon privatesine e dikujt na shkurani ne facebook dhe e fshijme. Nuk mbajme pergjithesine e lajmeve te postuara ngaqe ne nuk i shkruajme i marrim nga portaleve tjere.

VINI RE ! - Lajmi qe eshte portuar eshte mare nga portalet tjere. Nese preke privatesine ky lajme ju lutem na informoni ne facebook ne e fshijme lajmin menjehere. Nuk mbajme persiper per lajmet e postuara. KosovaToday nuk eshte Agjensi per Lajme vetem riboton lajmet nga portalet tjere. Me respekt KosovaToday.
Reklamat e meposhtme jane te kompanise MGID nese blini dicka nuk garanton KosovaToday - Jan Reklama te Kompanise MGID.

Lajme te ngjajshme !

Lajme te ngjajshme !