Granit Xhaka – Roma, vjen lajmi i fundit nga Italia


Jose Mourinho merret vesh me Granit Xhakën.

Sipas gazetës Repubblica, Roma kanë rënë dakord për kushtet personale me Granit Xhaka dhe janë shumë afër një marrëveshje me Arsenalin me vlerë 18 milion euro plus bonuse.

Përfaqësuesi i Zvicrës është i etur të bashkohet me Jose Mourinho, i cili sapo ka marrë detyrën nga Paulo Fonseca në Stadio Olimpico. Sky Sport Italia, Sportitalia dhe më shumë kishin deklaruar të gjithë se një marrëveshje ishte afër.

Tani Repubblica këmbëngul se një marrëveshje është bërë praktikisht, pasi Romët po ofrojnë 18 milion € plus një seri shpërblimesh relativisht të lehta. Giallorossi gjithashtu ra dakord për kushtet personale me mesfushorin, një kontratë me vlerë 2.5 milion € në sezon.

Futbollisti me prejardhje kosovare është pjesë e Arsenalit që nga viti 2016 kur ishte transferuar nga ekipi gjerman, Borussia Monchengladbach, ku kishte luajtur për katër sezone


Na lexoni...

Edhe informacione tjera

Mundesia me shume...
Pamje me shume...