Interi dhe Juventusi shkojnë në vazhdime

Inter mposht Juventusin, fiton Kupën e Italisë

Përfundon koha e rregullt: Interi dhe Juventusi shkojnë në vazhdime.

Ka përfunduar koha e rregullt e ndeshjes në mes të Interit dhe Juventusit.

Rezultati në mes të tyre është 2-2, çka i detyron skuadrat t’u nënshtrohen vazhdimeve, transmeton lajmi.

Për Interin shënuan Barrela dhe Calhanoglu, ndërsa tundi rrjetën përmes Alex Sandros dhe Dusan Vllahovic.

Fituesi i kësaj ndeshjeje do ta ngrisë lart trofeun e Kupës së Italisë.