Interi merr vendimin shokues për Sanchezin

Interi ofron Sanchezin tek klubi anglez

Evertonit i është ofruar shansi për të nënshkruar me yllin e Interit, Alexis Sanchez, sipas raportimeve.

Kiliani, 33 vjeç, kishte dëshmuar dikur se çfarë ishte në gjendje të bënte në Premier Ligë, pas tre vite e gjysmë mahnitëse në Arsenal, duke shënuar 80 gola në të gjitha garat, përcjell lajmi.

Megjithatë, ai dëshpëroi te Manchester United, duke gjetur rrjetën vetëm pesë herë gjatë 18 muajve dërrmues në Old Trafford.

Sanchez u transferua në Inter në verën e vitit 2019 dhe, megjithëse fitoi Serie A sezonin e kaluar, ende nuk e ka rizbuluar formën që e pa atë dy herë të shpallet Lojtari i Vitit i Arsenalit.

Ai ka ende 18 muaj të mbetur në marrëveshjen e tij aktuale, por kampionët e Italisë janë, sipas Sun, të gatshëm ta lënë atë të largohet nga klubi si një transferim i lirë.

Pavarësisht nga problemet e fundit të lojtarit, ai mund të rezultojë të jetë një biznes i mirë për Everton për shkak të situatës së tyre shqetësuese.

Skuadra në vështirësi e Rafa Benitez, e cila aktualisht është e 15-ta në Premier League, nuk është në gjendje të shpenzojë shumë për shkak të fer-play-it financiar.

‘The Toffees’ kanë shpenzuar shuma të mëdha parash në vitet e fundit për lojtarë si Fabian Delph, Alex Iwobi dhe Cenk Tosun.

Everton gjithashtu raportohet se rrezikon të humbasë lojtarët yje Dominic Calvert-Lewin dhe Richarlison nga klubet rivale në janar.

Lajme me shume...