Ja kur Mbappe do të njoftojë transferimin e tij te Real Madrid

Kylian Mbappe, nuk do të njoftojë transferimin e tij të mundshëm të verës te Real Madrid nga PSG deri pas ndeshjeve të Francës në UEFA Nations League në qershor.

Kjo sipas Le Parisien, të cilët raportojnë se Mbappe nuk do të zbulojë të ardhmen e tij deri pas ndeshjes së Francës kundër Kroacisë më 13 qershor, përcjell ORAinfo.

Para kësaj, Franca luan ndeshjet e Ligës së Kombeve kundër Danimarkës, Kroacisë (përsëri) dhe Austrisë.

Le Parisien gjithashtu ka raportuar ditët e fundit se Mbappe ende mund të vendosë të qëndrojë në PSG dhe të nënshkruajë një kontratë të re, fitimprurëse, megjithëse këto pretendime janë mohuar nga nëna e sulmuesit.

Kur do ta shpallë Mbappe transferimin e Real Madridit?

Pavarësisht këtyre raporteve të fundit për të kundërtën, nuk ka asnjë shqetësim në Madrid për mos bashkimin e Mbappe në klub. Një marrëveshje është arritur dhe gjithçka që mungon është njoftimi zyrtar.

Prej disa muajsh është pranuar gjerësisht që Mbappe do t’i bashkohet Real Madridit këtë verë në një transferim të Bosman kur të skadojë kontrata e tij me PSG.

23-vjeçari ka refuzuar vazhdimisht ofertat për një zgjatje në Parc des Princes, megjithëse ka këmbëngulur me këmbëngulje se nuk ka vendosur ende nëse do të qëndrojë apo do të largohet./ORAinfo/