Ja pse agjenti Jorge Mendes është shumë i rëndësishëm për Milanin këtë verë

Për këtë skuadër dëshiron të luajë Depay

Pse super-agjenti Jorge Mendes është shumë i rëndësishëm për Milanin këtë verë?

Super-agjenti Jorge Mendes do të luajë një rol kyç në transferimet e Milanit verën e ardhshme, duke nisur nga zgjatja e kontratës së Rafael Leaos deri te nënshkrimet e mundshme të Renato Sanches dhe Marco Asensio.

Kuqezinjtë mund të kenë një buxhet prej 300 milionë euro për nënshkrimet e reja nëse Investcorp përfundon blerjen e klubit.

Jorge Mendes ka qenë në bisedime me gjigantët e Serie A për një kohë të gjatë pasi Milani është i gatshëm të vazhdojë kontratën me Rafael Leao sa më shpejt të jetë e mundur.

Mendes së shpejti do të ulet me Paolo Maldinin dhe Ricky Massara dhe të dy palët do të diskutojnë edhe për klientët e tjerë të agjentit portugez.

Renato Sanches i Lille shihet si një zëvendësues i mundshëm për Franck Kessié, i cili ka nënshkruar me Barcelonën si lojtar i lirë gjatë verës.

Shoku i skuadrës së Sanches, Sven Botman do të jetë nënshkrimi i parë i Milanit në 2022-2023 dhe Sanches do të ishte i lumtur të ndiqte shokun e tij të skuadrës në Milano. Kontrata e tij skadon në vitin 2023 dhe ai nuk është i gatshëm të rinovojë.

Për këtë skuadër dëshiron të luajë Depay

Sipas La Gazzetta dello Sport, Mendes së fundmi ka sqaruar se klienti i tij dëshiron një pagë më të ulët se 6-7 milionë euro dhe se bashkimi me Milanin është prioriteti i tij.

Ylli i Real Madridit, Marco Asensio, së fundmi i është bashkuar listës së klientëve të Mendes dhe Milani është ndër kërkuesit e reprezentuesit spanjoll.

Sipas Calciomercato, Asensio është objektivi kryesor i Milanit për të forcuar sulmin në krahun e djathtë.

Për këtë skuadër dëshiron të luajë Depay

Megjithatë, 26-vjeçari ka marrë një ofertë për të vazhduar kontratën me gjigantët e La Ligës dhe ka kërkuar një kontratë 7 milionë euro në vit nga Milani, i cili do të ofrojë vetëm 5 milionë euro në sezon.