Juventus – Arthur, ky është lajmi i fundit

Vedat Muriqi po largohet nga Lazio, e bën një veprim të papritur kundër skuadrës

Juve dëshiron opsionin e blerjes në marrëveshje me Arsenalin për Arthurin

Juventusi ende nuk i ka dhënë Arthurit një dritë jeshile për t’u nisur për Angli, pavarësisht se mesfushori brazilian ka shprehur interesim për ta veshur fanellën e Arsenalit.

Sipas TMË, Juve dëshiron që në marrëveshje të përfshihet edhe opsioni i blerjes brenda një apo dy vitesh.

Mbetet të shihet nëse Arsenali do të pranojë diçka të tillë.

Arthur Melo nuk e ka gjetur veten te Juve që kur u transferua nga Barcelona në vitin 2020.

Ai ka bërë 44 paraqitje deri më tani dhe ka shënuar një gol.

Lajme me shume...