Këngëtari i njohur lirohet nga spitali pas betejës me koronavirus

Pas betejës me koronavirus lirohet nga spitali këngëtari i njohur.

Jeremih u shtrua në spital muajin e kaluar dhe u vendos në një ventilator ndërsa kërkonte trajtim për COVID-19.

Jeremih është lëshuar nga spitali pasi duroi një rast trishtues të koronavirusit të ri (COVID-19), shkruan People.

Këngëtari, 33 vjeç, u largua nga Spitali Northwestern Memorial në Çikago të Premten me nënën e tij në krah pasi u shtrua në spital për gati një muaj me virusin, sipas TMZ dhe ABC Chicago.

Pas lirimit të tij, artisti i R&B falënderoi ekipin e tij të punëtorëve të kujdesit shëndetësor, familjen e tij dhe miqtë për ta ndihmuar atë përmes përvojës së frikshme.

“Së pari dhe më e rëndësishmja do të doja të falënderoja Zotin dhe ekipin e pabesueshëm të mjekëve dhe infermierëve në Spitalin Northwestern që më shpëtuan jetën. Unë do të jem përgjithmonë mirënjohës. Unë gjithashtu do të doja të falënderoja familjen dhe miqtë e mi për të gjitha lutjet dhe urimet e tyre.”, tha ai në një deklaratë, të marrë nga TMZ dhe ABC Chicago.

“Një falënderim i veçantë për Chance The Rapper, 50 Cent dhe Diddy për dashurinë dhe mbështetjen e tyre.”

Jeremih shtoi, “Unë jam duke u bërë më i fortë çdo ditë dhe pres që të kaloj kohë me djemtë e mi. Unë gjithashtu do të doja të falënderoja të gjithë fansat e mi dhe njerëzit në të gjithë botën që janë lutur për mua.”

Ky lajm eshte mare nga portali ORAINFO nese cenon privatesine e dikujt na shkurani ne facebook dhe e fshijme. Nuk mbajme pergjithesine e lajmeve te postuara ngaqe ne nuk i shkruajme i marrim nga portaleve tjere.

VINI RE ! - Lajmi qe eshte portuar eshte mare nga portalet tjere. Nese preke privatesine ky lajme ju lutem na informoni ne facebook ne e fshijme lajmin menjehere. Nuk mbajme persiper per lajmet e postuara. KosovaToday nuk eshte Agjensi per Lajme vetem riboton lajmet nga portalet tjere. Me respekt KosovaToday.
Reklamat e meposhtme jane te kompanise MGID nese blini dicka nuk garanton KosovaToday - Jan Reklama te Kompanise MGID.

Lajme te ngjajshme !

Lajme te ngjajshme !