Këta janë finalistët e Europa League dhe Conference League

Punë e kryer, ja ku do të luajë Gotze

Super ndeshje janë zhvilluar edhe sonte.

Tashmë janë mësuar edhe finalistët e dy garave tjera të UEFA-s, Europa League dhe Conference League.

Finalja e Europa Leagues do të jetë ajo mes Eintracht Frankfurt dhe Rangers.

Eintracht Frankfurt e eliminoi Ëest Hamin në finale me rezultat të përgjithshëm 3:1, kurse Rangers eliminoi Leipzigun me rezultat të përgjithshëm 3:2.

Në finalen e Conference League do të përballet Roma me Feyenoordin.

Roma eliminoi Leicesterin me rezultat të përgjithshëm 2:1, kurse Feyenoord eliminoi Marseillen me rezultat të përgjithshëm 2:3.

Kujtojmë se finalja e Conference Leagues do të luhet në Tiranë në stadiumin “Air Albania”.