Kina gënjeu për COVID-19, publikohet dokumenti sekret me shkeljet e bëra

Dalin pamjet/ Kim Jong Un i qeshur dhe pa maskë, turma shpërthen në brohoritje

Dalin pamjet/ Kim Jong Un i qeshur dhe pa maskë, turma shpërthen në brohoritje

Nga dita në ditë po shtohen zërat se Kina gënjeu botën në lidhje me shpërthimin e pandemisë COVID-.

i marrë nga “The Saturday Telegraph”, ka publikuar një artikull ku tregohet “një dosje bombë spiunazhi që ka zbuluar sesi Kina gënjeu botën për koronavirusin duke mbuluar shpërthimin, i cili po vret dhjetëra mijëra në mbarë botën”.

Në këtë dokument me 15 faqe, përforcohen qëndrimet kundër Kinës për trajtimin e gabuar ndaj sëmundjes vdekjeprurëse.

Dosja, nga agjencitë e inteligjencës së SHBA, Kanada, Australi dhe Zelanda e Re, gjithashtu deklaron se sekreti i Kinës rreth virusit çoi në një “sulm ndaj transparencës ndërkombëtare”.

Dokumenti zbulon:

  1. Si e mohoi Kina se virusi mund të përhapet midis njerëzve gjatë fazave të para të shpërthimit
  2. Vendi deshi disa javë për të pranuar se mund të përhapet në këtë mënyrë
  3. Si heshti apo “zhduku” mjekët që flisnin
  4. Shkatërroi provat e virusit në laboratorët e saj
  5. Si nuk pranoi të dërgojë mostra për shkencëtarët në të gjithë globin për të punuar për një vaksinë

Sipas kësaj dosjeje, Kina është fajtore dhe përgjegjëse për mijëra viktima, teksa vendi komunist përpiqej të mbulonte të vërtetën.

VINI RE ! - Lajmi qe eshte portuar eshte mare nga portalet tjere. Nese preke privatesine ky lajme ju lutem na informoni ne facebook ne e fshijme lajmin menjehere. Nuk mbajme persiper per lajmet e postuara. KosovaToday nuk eshte Agjensi per Lajme vetem riboton lajmet nga portalet tjere. Me respekt KosovaToday.
Reklamat e meposhtme jane te kompanise MGID nese blini dicka nuk garanton KosovaToday - Jan Reklama te Kompanise MGID.

Lajme te ngjajshme !

Lajme te ngjajshme !