Kjo skuadër nuk heq dorë nga Haaland

Erling Haaland, është njëri nga futbollistët më të kërkuar në merkaton e janarit.

Manchester City është gati të bëjë sulmuesin e Borussia Dortmundit, Erling Haaland, objektivin e tyre kryesor për afatin kalimtar të verës, raporton The Athletic,përcjell ORAinfo.

Sulmuesi pjellor norvegjez ka qenë shumë i lidhur me Real Madridin dhe Barcelonën, por Pep Guardiola dëshiron ta shohë 21-vjeçarin të ndjekë hapat e babait të tij Alf Inge duke përfaqësuar ekipet të mëdha të Premier League./ORAinfo/

Lajme me shume...