Kosova regjistron katër viktima dhe mbi 1.400 raste të reja me Covid

Kosova ka regjistruar katër viktima dhe 1.401 raste të reja me koronavirus, bëri të ditur më 23 korrik Ministria e Shëndetësisë (MSH).

Rastet e reja dalin pas testimit të 3.716 mostrave apo 37.70 për qind e tyre dolën pozitivë për sëmundjen COVID-19.

Në 24 orët paraprake janë shëruar 1.219 persona, bëri të ditur MSH-ja.

Raste aktive me koronavirus në Kosovë janë 9.408.

The post Kosova regjistron katër viktima dhe mbi 1.400 raste të reja me Covid appeared first on Albinfo.