Kush e infektoi botën me koronavirus? Ja provat që Kina zhduku me shpejtësi (FOTO)

Në kohën kur Kina është në qendër të vëmendjes, si shteti prej nga ka rrjedhur koronavirusi, janë shpërndarë fotografitë që i tregojnë disa shkencëtarë kinezë, që bëjnë kërkime në lakuriqët e ngordhur, ndërsa nuk kishin mbrojtje speciale, por vetëm maska të thjeshta.

Imazhet ku ata shfaqet derisa bëjnë hulumtime, në hapësira që nuk e plotësojnë asnjë standard të një laboratori ta zakonshëm, janë fshirë nga faqja e uet të institutit të virologjisë në Ëuhan.

Presidenti Donal Trump ka thënë se ka zyrtarët e lartë të inteligjencës, i kanë shfaqur atij dëshmi të besueshme, se kjo krizë globale e ka origjinën nga Kina.

Ditë më parë, është shfaqur edhe një fotografi, që e tregonte një frigorifer të zakonshëm dhe pa asnjë mbrojtje, ndërsa thuhej se në të ndodheshin 1,500 mostra të ndryshme të virusit.

Krahas imazheve ku shihen shkencëtarët duke bërë hulumtime në laborator, shihen edhe disa hulumtues që bëjnë kërkime në një shpellë dhe në ambient të hapur.

VINI RE ! - Lajmi qe eshte portuar eshte mare nga portalet tjere. Nese preke privatesine ky lajme ju lutem na informoni ne facebook ne e fshijme lajmin menjehere. Nuk mbajme persiper per lajmet e postuara. KosovaToday nuk eshte Agjensi per Lajme vetem riboton lajmet nga portalet tjere. Me respekt KosovaToday.
Reklamat e meposhtme jane te kompanise MGID nese blini dicka nuk garanton KosovaToday - Jan Reklama te Kompanise MGID.

Lajme te ngjajshme !

Lajme te ngjajshme !