Ky lojtar nuk dëshiron të largohet nga Barcelona

Fabregas i ndodh më e keqja

E ardhmja e Sergino Dest është ende në “ajër”.

Klubi i Barçës do të konsideronte një shitje nëse do të vinte një ofertë e mirë, diçka që nuk mund të përjashtohet aspak për shkak të rinisë dhe cilësisë së lojtarit, përcjell ORAinfo.

Barcelona ka nevojë për para dhe do të ishte një mundësi e mirë për të fituar para. Shumë do të ketë të bëjë me mënyrën se si është konfiguruar shablloni. Nënshkrimi i Mazraouit nga Bayerni e vështirëson largimin e tij, por nëse do të vinte Azpilicueta situata do të ndryshonte.

Fabregas i ndodh më e keqja

Megjithatë, Dest nuk është për largimin nga Barcelona. Ideja e tij është ende të ketë sukses në Camp Nou. Ai është i vetëdijshëm se gjërat nuk kanë shkuar ashtu siç ai kishte menduar kur mbërriti te Barça.

Janë disa faktorë që kanë ndikuar. Në radhë të parë e njëjta situatë e ekipit. Ai ka përjetuar një nga momentet më të këqija në historinë e fundit të klubit në një proces të qartë tranzicioni./ORAinfo/