Lajmi i fundit: Australia merr këtë vendim për Gjokoviqin

Dy super klube pas Edon Zhegrovës

Australia ia refuzon vizën Gjokoviqit

Australia ia ka anuluar për herë të dytë vizën tenistit serb, Novak Gjokoviq, dhe synon që ta dëbojë atë nga vendi. Ankesa ligjore mbetet shpresa e vetme për të për të mos e humbur pjesëmarrjen në garë.

Ministri i Migrimit, Alex Hawke, i ka shfrytëzuar kompetencat e tij personale për t’ia anuluar vizën tenistit të njohur. Avokati i Gjokoviqit raportohet se po përgatitet për të paraqitur ankesë të menjëhershme për bllokimin e vendimit.

Turneu “Australian Open” fillon të hënën. Nëse tenisti nuk paraqet ankesë në gjykata ose nëse ankesa i refuzohet, ai do të dëbohet menjëherë nga Australia.

‘Drama Djokovic’ ka zgjatur qe disa javë me një debat të fort.

Lajme me shume...