Lamtumirë Barcelonë- arrihet marrëveshja për Coutinhon

Mbyllet pjesa e parë: Interi në avantazh 1-0 ndaj Juventusit

Arrihet marrëveshje për blerjen e Coutinhos nga Aston Villa.

Aston Villa ka arritur marrëveshje me Barcelonën për blerjen e Philippe Coutinho.

Eksperti i transferimeve, Fabrizio Romano raporton se marrëveshja totale është arritur, transmeton Gazeta Express.

Kjo do të zyrtarizohet shumë shpejt dhe Coutinho do të bëhet futbollist i Aston Villas.

Trajneri i Villas, Steven Gerrard raportohet se ishte kyç në këtë transferim.